W necie znajdziesz wszystko. Miłość, seks, hobby, a jak się postarasz to nawet dziecko. Wszystkiego się dowiesz, choćbyś zadał najgłupsze pytanie świata. Bo okazuje się, że przed tobą szybsze były inne matoły.

Boli cię brzuch? Wpisuj i patrz na odpowiedzi. Może masz niestrawność albo raka jelita – zależy, co najpierw wylosujesz. Dziecko pyta, jak rozwiązać zadanie? Nie trudź się, szukając po encyklopediach i źródłach wiedzy wszelakiej, tylko wpisz dokładnie pytanie z podręcznika. Tak, nie omijaj słów „omów”, „zinterpretuj”, „zaznacz” czy nawet „zastanów się”. Wpisuj dokładnie całą frazę, a wyskoczy ci zaraz odpowiedź na zadane pytanie. Co więcej, będziesz miał pełną zgodność, że tobie i innym internautom chodziło dokładnie o to samo zagadnienie – potwierdzi się to numerem zadania, a nawet strony w podręczniku.

Uwielbiam net. Jest taki wszechstronny, tyle tu wiedzy – mądrej, przeciętnej i zupełnie głupkowatej. Różnorodnie i każdy znajdzie coś dla siebie.

Chodzą ci po głowie słowa pewnej piosenki, ale nie kojarzysz, kto ją wykonywał i jak to dalej leci? Wpisz to, co pamiętasz – prawie 100-procentowa gwarancja, że trafisz w dziesiątkę.

Od kilku lat zastanawia mnie jednak jeden defekt internetu i co jakiś czas powraca myśl, kto by to w końcu naprawił – czyli nie odkrył (bo odkryłam ja, jak zapewne jeszcze wielu nieznanych mi internautów), a wprowadził. Chodzi o wyszukiwanie muzyki – konkretnego utworu na podstawie zasłyszanej melodii. Bo czasem jest tak, że nie pamiętasz ani słowa, a uparcie nucisz kawałek. Każdy wie, jak nieznośne jest takie przyczepienie się do człowieka… Chciałbyś odpocząć, ale nic z tego – nadal ta melodia tkwi jak drzazga w twojej głowie, a co gorsza, wciąż wydobywa się z twoich ust.

A może to już jest? Tylko ja nie wiem, jak do tego dotrzeć? Może wystarczy wejść na jakąś sprytną stronę, zanucić kawałek i wyskoczy nam kilkanaście, kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset propozycji? Bo wiadomo, nie każdy z nas ma słuch idealny.

Jeśli jestem niedoinformowana, bardzo proszę o pouczenie i wskazanie, że pomysł od dawna realizowany jest pod http…